Vpusťte si domů jarní vánek či květinovou louku. Po těchto esenciálních olejích se to u vás rozvoní jarem

0
309

Vpusťte si domů jarní vánek či květinovou louku. Po těchto esenciálních olejích se to u vás rozvoní jarem Zdroj: Shutterstock
Rozptýlení esenciálních olejů v aroma lampě či v difuzéru je skvělý způsob, jak vnést do svého domova svěžest a povzbudivé jarní vůně.

Přestože by mohl fungovat jakýkoli esenciální olej, jsou přece jen některé oleje, které se pro jarní období hodí více než jiné. Zahrnují květinové a citrusové aroma, jakož i některé hlubší, zemité a také zelené tóny.

Esenciální oleje vhodné na jaře

Geranium

Tuto vůni známe také pod názvem pelargónie, nebo muškát. Má květinově svěží vůni podobnou růžím. Dá se používat buď samostatně nebo ve směsi olejů. Má antibakteriální, antioxidační a protizánětlivé vlastnosti.

Levandule

Nazývá se také matka všech olejů, protože je jedním z nejpoužívanějších olejů na světě. Má antibakteriální, ale zejména uklidňující účinky. Rozptýlením v prostoru pomáhá navodit zdravý spánek, rozpustit pocity melancholie a úzkosti. Může se používat samostatně nebo v kombinaci s citrónovým olejem.

Velký jarní úklid nebo Jak se bez výčitek zbavit všeho nepotřebnéhoVelký jarní úklid nebo Jak se bez výčitek zbavit všeho nepotřebného
Citron, ale také litsea cubeba nebo citrónová tráva

… jsou všechny oleje přímo předurčeny pro jarní použití. Jsou nositeli energizující, pozitivní a jiskřivé nálady. Pomáhají rozjasnit smysly a mají povzbuzující účinky zlepšující náladu. Podobný účinek má také grapefruitový, limetkový a mandarinkový olej a také olej z bergamotu.

Skvělou volbou je také směs esenciálních olejů. Můžete si je vytvořit kombinací více vůní.

Esenciální oleje a květiny

Příchod jara: 2 kapky geranium + 2 kapky grapefruit + 2 kapky citron.

Sluneční dny: 4 kapky pomeranč + 2 kapky bergamot + 2 kapky pačuli.

Předchozí článekChystáte se malovat? Vyberte si barvu, která snese vše
Další článekJak ponurý byt přeměnit na vzdušný městský interiér s dostatkem denního světla