Pastelové barvy dávno nepatří jen do dětských pokojů. Jak je uplatníte kdekoli v interiéru?

0
225

Někdo je považuje za příliš dívčí, jiní je používají výlučně v dětských pokojích. Potenciál pastelových barev je ovšem mnohem větší. Pojďme ho spolu tedy po kouscích odhalit.

Pustit si pastelové barvy do bytu je totéž, jako by se u vás zabydlelo léto na celý rok.

Jak s nimi pracovat?

I byste rádi oživili obývací pokoj, ložnici či jinou místnost v bytě, ale netušíte jak? Nejrychlejší cesta jsou barvy. A s těmi pastelovými bude váš interiér působit nadčasově a útulně.

S pastely si hrajeme! To je to nejdůležitější, co je třeba si uvědomit hned na začátku. Použít je neznamená provést přímo grandiózní změnu bijící do očí – i když ani to není nemožné.

Pastelové barvy a prvky do prostoru vnášíme jen pozvolna, cílem je oživit jej a zútulnit. Někdy postačí opravdu jen pár drobností – deka, polštář či váza – a jindy je třeba sáhnout po malířském válečku, aby se dostavil ten zprávy efekt.

obývací pokoj s šedou sedačkou, dřevěným stolkem, pastelovými polštáři a pastelovou stěnou
Pastelové odstíny si kromě jemných květinových motivů dobře rozumějí se dřevem a vůbec se všemi přírodními materiály. Zdroj: Oak Furnitureland
Potrpíte si na glamour?

V tom případě určitě sáhněte po pastelových odstínech na nábytku, doplňcích, ba i stěnách. Důvod je docela jednoduchý: takový interiér bude díky pastelům působit nadmíru elegantně a sofistikovaně. Žádný kýč.

Jemné pastelové barvy si velmi dobře sednou se vším, co se leskne, třpytí či jinak dokáže rozehrát partii se světlem – doplňky se stříbrnými či zlatými odlesky, zrcadlový nábytek, lesklé látky…

Předchozí článekZazděli jsme dveře. Jak stylově využít vzniklý výklenek?
Další článekVýzdoba za pár minut hotová!