Výzdoba za pár minut hotová!

0
160

Svátky jara a oslavy života nám klepou na dveře. Vyzdobte proto svůj domov symboly, květinami a barvami, které podpoří svěžest a umocní atmosféru.

Křehké variace

Fialkový odstín Very Peri, který společnost Pantone prohlásila za jednu ze svých barev roku 2022, bude bezpochyby hlavním trumfem při jarním či velikonočním dekorování.

Pokud například zbožňujete hyacinty nebo hortenzie, o to přirozeněji ji dokážete zakomponovat do interiéru. Ve spojení s barvou lnu, odstínem Champagne či s barvou perleti bude fialová působit něžně. Pokud ji budete chtít spojovat s kovem, tak sáhněte po stříbře.

Aranžmá na Velikonoce s přírodním věncem na okně, vázou s květinami, beránkem a keramickými vajíčky a zajícem

Na moderní způsob

Vzpomínáte si, jak měla babička zavěšené bohatě zdobené kraslice na větvičkách zlatého deště (odborně jde o zlatkovku prostřední) a v hliněné mističce pod nimi měla vystaveno pár malovaných vajíček?

Tak toto je modernější verze velikonočního zdobení inspirovaná těmi z minulých generací. Velká skleněná váza naplněná všelijakými barevnými vajíčky – v obchodech koupíte i polystyrenové variace, u kterých nehrozí, že by se mohly vzájemně obejmout a poškodit – představuje chytré, rychlé, ale efektní dekorování.

Pastelové barvy v kombinaci se sklem a s větvičkami působí snadno a vzdušně. Pokud budou halouzky živé, do velké vázy vložte zavařeninovou sklenici s vodou, do něj dejte větvičky a následně sklenici zamaskujte barevnými vajíčky.

skleněná široká váza naplněná velikonočními vajíčky, mezi nimiž jsou pozapichované živé větvičky, z nichž visí další vajíčka
Mezi vajíčka můžete zakomponovat také světelný řetěz s malými LED světýlky. Zdroj: Westwing
Kouzlo jarního venkova

Bavlna, len, dřevo, proutí, ale i větvičky… To vše přinese do domácnosti svěží jarní vánek, ale a když rozkvetou, tak i vůni probouzející se přírody.

Předchozí článekPastelové barvy dávno nepatří jen do dětských pokojů. Jak je uplatníte kdekoli v interiéru?
Další článekZačínáme stavět dům nebo 16 užitečných postřehů k hrubé stavbě